КазахстанПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Торангылык/Torangylyk, Балхашский ГУПС/Balkhashsky region, Карагандинская область/Karagandy: 100315

100315

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Торангылык/Torangylyk, Балхашский ГУПС/Balkhashsky region, Карагандинская область/Karagandy
Град :Торангылык/Torangylyk
Регионот 2 :Балхашский ГУПС/Balkhashsky region
Регионот 1 :Карагандинская область/Karagandy
Земја :Казахстан
Поштенски :100315

Други Информации
Јазик :Russian/English (RU/EN)
Регионален Код :KZ-KAR
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Almaty
Координирано Универзално Време :UTC+6
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Торангылык/Torangylyk, Балхашский ГУПС/Balkhashsky region, Карагандинская область/Karagandy се наоѓа во Казахстан. Нејзините поштенски код е 100315.

Другите се е достапен
Торангылык/Torangylyk, Балхашский ГУПС/Balkhashsky region, Карагандинская область/Karagandy,100315 ©2014 Поштенски Пребарување